PROGRAMY GRAFICZNE

 

PROGRAMY DO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

 

TECHNOLOGIE W NASZYM ŻYCIU

Współczesny świat rozwija się w zastraszająco dynamicznym tempie. Nowoczesna technologia, na której opiera się życie większości nowoczesnego społeczeństwa sprawia, że nasze życie nie wygląda i już nigdy nie będzie wyglądało tak samo, jak do tej pory.

Światowe Forum Ekonomiczne w szwajcarskim Davos opublikowało najnowsze badania informatycznego giganta, czyli firmy Microsoft. Testy bazowały na informacjach zasięgniętych od ankietowanych osób. Wzięło w nich udział 10 tysięcy ludzi z różnych zakątków świata. Prawie wszyscy jednoznacznie odpowiedzieli, że nowoczesne technologie korzystnie wpłynęły na wszystkie dziedziny ich życia.

My postanowiliśmy przeprowadzić osobne, własne testy na nieco mniejszą skalę. Dziś już wiemy, że współczesne technologie znajdują swoje zastosowanie między innymi:

·       W biznesie – Internet pozwala na szybszy rozwój przedsiębiorstw działających w każdej branży, pozwala docierać do nowych nisz klientów, usprawnia komunikację między pracownikami, kadrami kierowniczymi i innych szczebli.

·       W edukacji – obecnie, dzięki nowinkom technologicznym, szkoły mogą na bieżąco pozostawać w bezpośredniej relacji z rodzicem. Dzieci mogą korzystać z szerokich zasobów wiedzy niezbędnej do rozwoju swoich umiejętności wpływających na dalszą przyszłość.

·       W więziach międzyludzkich - przykładów nie trzeba szukać daleko. Weźmy pod uwagę chociażby portale społecznościowe zrzeszające kilkanaście milionów osób. Nie musimy przy tym podkreślać, że ta liczba cały czas rośnie?

Ze wszystkich naszych obserwacji jednoznacznie wynika, że dzięki nowoczesnym technologiom poprawiła się ogólna jakość życia społeczeństwa i to nie tylko w wyżej wymienionych dziedzinach, ale również na poziomie kultury, sztuki czy transportu. Wielu w dalszym ciągu uważa jednak, że współczesne techniki to zbyt duża inwigilacja w prywatność i bezpieczeństwo. A co Wy uważacie na ten temat? Jak wykorzystujecie możliwości, które dają nam nowoczesne technologie i jak wpływają one na Wasze codzienne życie? Czekamy na opinie!

 

 

 

NOWOCZESNE SPRZĄTANIE

Sprzątanie - dawniej używano do niego mioteł, później wyparły je odkurzacze, dziś do dyspozycji mamy nawet inteligentne roboty sprzątające. Oczywiście, wśród nowinek technicznych znajdziemy także szereg innych urządzeń, dzięki którym utrzymanie mieszkania w czystości przestaje być tak uporczywe jak dotychczas. Największy fenomen obecnych czasów stanowią jednak inteligentne roboty, o których wspomnieliśmy, i to właśnie na ich mechanizmie działania się skupimy.

 

Jak działają roboty sprzątające?

Podobnie jak klasyczne odkurzacze są one przeznaczone do sprzątania powierzchni płaskich, czyli krótko mówiąc - podłóg. Czy radzą sobie również z dywanami? Najnowsze modele tak. Przeprowadzone testy dowodzą, że siła ich działania jest na tyle duża, że potrafią poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami pojawiającymi się na podłodze. Co ciekawsze! Robot sam wraca w miejsce swojego stałego stacjonowania a zaawansowane modele nie tylko odkurzają, ale nawet zmywają!

Producenci montują w nich specjalne czujniki, dzięki którym nie straszne są im żadne przeszkody. Nogi stołu, czy kanapa nie zagrożą obudowie, nie spowodują jej uszkodzeń mechanicznych i nie obniżą jakości sprzątania. Jakie modele cieszą się największą popularnością? Mimo, że różnorodność ofert na rynku jest naprawdę duża, najwyższe noty w rankingach w dalszym ciągu zajmuje iRobot roomba. Wyobrażasz sobie, że możesz wygodnie siedzieć w fotelu a małe, sprytne urządzenie wszystko zrobi za Ciebie?

Kwestia ceny

Wiele osób wciąż wzbrania się przed inwestycją w inteligentne roboty sprzątające uważając, że z całą pewnością nie są one w stanie posprzątać tak dokładnie, jak klasyczny odkurzacz. Przeprowadzone testy udowadniają jednak, że jest zupełnie inaczej.

Co jeszcze znajdziemy wśród niuansów technologicznych odnośnie sprzątania?

Myjki do okien, które swój mechanizm działania opierają na zjawisku podciśnienia. Nie pozostawiają smug, nie brudzą i pozostawiają okna w nieskazitelnej czystości.

Zamiatarki akumulatorowe - doskonałe do utrzymywania porządku wokół domu.

 

 

 

 

"Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

                                                                                                                                                                                                                                                         SteveJobs

 

 

 

WARTO ZNAĆ

 

Informatyka otacza nas każdego dnia. Za sprawą nowoczesnych technologii możemy znacząco poszerzać zakres swojej wiedzy na wielu płaszczyznach. Nie wszyscy oczywiście muszą od razu stać się programistami czy profesjonalnymi grafikami bądź webmasterami. Podstawowa znajomość zasad działania komputerów to jednak podstawa życia we współczesnym świecie. Dziś przedstawimy Wam kilka programów, które znać powinien każdy.

Pierwsze i najważniejsze - programy przeznaczone do redagowania tekstu

Wbrew pozorom nie przydają się jedynie dziennikarzom czy copywriterom. Korzystamy z nich w szkołach, domach i biurach. Nowoczesne edytory są niezwykle zaawansowane i oddają do naszej dyspozycji ogromną ilość przydatnych narzędzi. Pionierem zdecydowanie jest Microsoft Word. Wśród darmowych oprogramowań z kolei prym wiedzie pakiet OpenOffice.

Programy obliczeniowe oraz kalkulacyjne

Umożliwiają nam automatyczne sporządzanie licznych kalkulacji, co jest przydatne zarówno w pracy, jak i w codziennym życiu. Również pod tym względem producenci oddają nam do dyspozycji ogromną ilość narzędzi, które można podzielić zarówno na licencjonowane (płatne), jak i bezpłatne.

Programy graficzne

Pozwalają na prostą i wygodną obróbkę zdjęć oraz grafik. Zanim jednak wybierzemy program odpowiedni dla siebie powinniśmy się zastanowić czy chcemy pracować na mapie bitowej czy na grafice wektorowej.

Programy antywirusowe

To absolutna podstawa jeśli chodzi o znajomość zasad działania komputera. Zapora ogniowa chroni nasz system przed atakami wirusów, które potrafią nawet całkowicie zniszczyć wszystkie przechowywane, ważne dane. Programów antywirusowych jest mnóstwo, ale ze swojej strony zawsze polecamy płatne, licencjonowane, których zasięg działania jest znacznie większy niż w przypadku darmowych.

Programy edukacyjne

Wbrew pozorom nie są one dedykowane jedynie młodzieży i dzieciom. Powinni po nie regularnie sięgać również dorośli. Nauka języków, kursy e-learningowe? Dzięki informatyce to żaden problem!