Dom parterowy = dom idealny dla rozwoju technologii?

 

Dzisiejszy rozwój technologii przyczynia się do powstawania nowych rozwiązań. To co kiedyś musieliśmy robić ręcznie dzisiaj mogą wykonywać za nas urządzenia. Wielu osobom wydaje się, że to jest poza zasięgiem przeciętnego człowieka. Jednak wystarczy spojrzeć na pralki automatyczne – dzisiaj ma je przecież prawie każdy. A to jest przykład automatycznych rozwiązań.

 

Architekci pracują nad projektami domów parterowych

 

Natomiast jeżeli chodzi o wykorzystywanie takich rozwiązań, to według mnie idealnie nadają się do tego projekty domów parterowych i w tym artykule pokażę Ci dlaczego. Natomiast jeżeli jesteś na etapie wybierania projektu domu parterowego dla siebie, to zerknij na stronę homekoncept.com.pl/product-category/dom/domy-parterowe/ , ponieważ tam znajdziesz specjalną kategorię poświęconą tym domom.

 

 

Projekty domów parterowych idealne do rozwoju technologii

Dlaczego tak się dzieje?

Projekty domów parterowych mogą być całkowicie pozbawione schodów i progów. A dzięki temu na przykład automatyczne odkurzacze o wiele łatwiej się poruszają. Jeżeli chcesz zastosować automatyczny odkurzacz w domu piętrowym, to musisz albo kupić dwa, albo jeden przenosić pomiędzy piętrami. Z tego co wiem obecnie żaden odkurzacz automatyczny nie radzi sobie z pokonywaniem schodów

Łatwiejsze rozmieszczanie technologii – wszystko dzieje się na „jednym poziomie”. Oczywiście można z reguły rozmieścić jakąś technologię na dwóch poziomach. Jednocześnie to jest dodatkowy kłopot logistyczny, potrzeba więcej materiałów. Dlatego projekty domów parterowych są lepsze do testowania nowych rozwiązań.

 

 

Projekty domów parterowych zajmują większą powierzchnię. A dzięki temu na przykład na dachu takiego domu można umieścić więcej rzeczy – od paneli słonecznych, na zbiornikach na deszczówkę kończąc

To są 3 powody dlaczego według mnie projekty domów parterowych są o wiele lepsze do rozwoju nowych technologii niż domy piętrowe. Oczywiście z czasem i domy piętrowe będą wyposażone w te wszystkie rozwiązania, jednocześnie prototypy o wiele łatwiej jest testować w domach parterowych.

 

DrukujE-mail