Skanowanie 3D a podróbki

 

Gdy mówimy o rozwoju technologii, to zwykle skupiamy się na tym w jaki sposób świat stanie się lepszy dzięki niej. Jednocześnie historia zna wiele przypadków, że technologie zostały wykorzystane w sposób niewłaściwy, a czasem po prostu zły. Jakie ryzyko płynie ze skanowania 3D? Czy urządzenia dostępne w www.solveere.pl/uslugi/23-skanowanie-3d.html są całkowicie bezpieczne?

 

Skanowanie 3d to coraz popularniejsza metoda.

 

Podróbki

Główną wadą skanowania 3D ma być to, że ułatwia ona tworzenie różnego rodzaju podróbek przedmiotów. Że dzięki skanowaniu 3D będzie można po prostu zeskanować przedmiot i potem wykonać jedną kopię. Niestety ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością, choćby z powodu tego jak obecnie ograniczone są skanowanie 3D:

 

  • Taki proces wymagałby rozebrania urządzenia na najdrobniejsze części, w przeciwnym wypadku zostałaby zeskanowana tylko i wyłącznie jego zewnętrzna warstwa.
  • Obecnie druk 3D nie pozwala drukować całych telefonów, albo mechanizmów składających się z różnych materiałów. Dlatego nawet jeżeli wykorzystano by skanowanie 3D do próby stworzenia podróbki, to byłaby to bardzo nieudolna próba.
  • Drukowanie każdego elementu jest znacznie trudniejsze i dłuższe niż rozpoczęcie produkcji masowej.

 

 

To wszystko sprawia, że zamiast wykorzystywać skanowanie 3D łatwiej jest po prostu od podstaw zaprojektować podróbkę. Nie dość, że będzie to szybsze, to znacznie prostsze i tańsze. Skanowanie 3D można by właściwie wykorzystać obecnie tylko do tworzenia podróbek figurek, jednak prawdziwi fani i tak nie zadowolą się falsyfikatami.

 

DrukujE-mail