Druk 3D i jego obecne ograniczenia

 

Rozwój technologii druku 3D według mnie może zrewolucjonizować wygląd naszego świata. Jak mówi ekspert z Solvere , już dzisiaj jej możliwości są ogromne. Jednak mimo to dzisiaj druk 3D ma duże ograniczenia. Według mnie największe z nich, to:

 

 

 

  • Szybkość pracy urządzeń. Jest ona wolna. Mimo to w dziedzinach takich jak tworzenie figur woskowych druk 3D wygrywa znacznie z tradycyjnymi metodami.

 

  • Konieczność drukowania różnego rodzaju podpór. Ona sprawia, że zużywa się znacznie więcej filamentu. Poza tym znacznie wydłuża długość drukowania obiektu.

 

 

 
To są według mnie 2 największe ograniczenia obecnie technologii druku 3D. Mimo to uważam, że i tak rozwija się ona świetnie. Wykorzystuje ją wiele firm. Ponadto jest ona świetnym sposobem na spędzanie czasu przez różnych gadżeciarzy. Wiele osób posiada w swoich domach takie drukarki i dzięki nim dają upust swojej kreatywności. Mogą tworzyć różnego rodzaju obiekty i w ten sposób realizować swoje pasje. Drukarka 3D to świetny prezent dla majsterkowiczów i ludzi, którzy lubią robić rzeczy samemu.

 

 

 

DrukujE-mail