Usuwanie cellulitu laserem

 

Istotne dla wielu kobiet jest usuwanie cellulitu. Kraków jako jedno z większych polskich miast ma wielu specjalistów trudniących się w tym i wielu innych zabiegach medycyny estetycznej. Niedawno otwarty www.scmestetic.pl oferuje wiele zabiegów poprawiających wygląd.

 

 

Zastosowanie lasera w usuwaniu cellulitu


Cellulit jest włókniejącym zwyrodnieniem tkanki podskórnej lub guzkowo twardniejącym zwyrodnieniem tłuszczowym. Dla każdej kobiety istotne jest usuwanie cellulitu. Pacjentki klinik w Krakowie często skarżą się, iż  zmiany są bolesne w dotyku. Taki wygląd spowodowany jest występowaniem w skórze skłonnej do cellulitu przegród tkanki łącznej o niejednolitej grubości. Są związane z nieprawidłowościami w zakresie mikrokrążenia krwi i limfy w obrębie skóry i tkanki podskórnej. Często zaczyna być widoczny u kobiety w okresie wahań hormonalnych, towarzyszących takim procesom jak dojrzewanie, menopauza, druga faza cyklu miesiączkowego czy ciąża. Usuwanie cellulitu jest zabiegiem bardzo często wykonywanym, np. w Krakowie. Usuwaniu cellulitu poddają się czasami także Panowie. Problem dotyczy szczególnie tych, u których stwierdza się niedobór męskich hormonów płciowych czy też znaczną otyłość.

 

 

Znanych jest wiele czynników, które mogą predysponować do wystąpienia cellulitu i oprócz czynników hormonalnych należą do nich skłonności genetyczne, wpływ środowiska, prowadzony tryb życia, niewłaściwa dieta, palenie papierosów, przyjmowanie antykoncepcji, mała aktywność fizyczna lub noszenie obcisłych ubrań.

 

DrukujE-mail