INTELIGENTNE OŚWIETLENIE

 

 

Każdy marzy o odrobinie luksusu w swoim domu. Czy wiecie jednak co, zdaniem ekspertów, najbardziej wpływa na nasze samopoczucie i jakość życia w mieszkaniu? Otóż – oświetlenie. Przez ostatnie dekady poczyniliśmy ogromny progres w nowoczesnych technologiach. W dalszym ciągu, w kwestiach oświetlenia, pozostajemy jednak całkowicie niewzruszeni i wciąż instalujemy systemy oświetleniowe wyjęte rodem z XIX wieku.

Oświetlenie LED – czy naprawdę warto w nie inwestować?

Zwróćmy uwagę, że wszystkie, dostępne dziś na rynku, systemy inteligentnego oświetlenia opierają się właśnie na technologii LED. Jest to nie tylko efektywne, ale przede wszystkim również niezwykle oszczędne. Prekursorem w dziedzinie produkcji nowoczesnych, inteligentnych systemów oświetleniowych jest bez wątpienia jest holenderski koncern Philips. W jego produktach znajdziemy szeroki wachlarz możliwości, do których zaliczamy:

·       przyciemnianie,

·       samodzielnie dopasowywanie odcienia i definiowanie scen świetlnych.

Oczywiście istnieją także zaawansowane metody oświetleniowe

Wydatek z nimi związany jest jednak horrendalny i często mogą pozwolić sobie na to jedynie zamożni ludzie. Jak widać, nie oznacza to jednak, że osoby żyjące na przeciętnym poziomie nie mogą pozwolić sobie na odrobinę luksusu i ekstrawagancji w swoim domu. Wszystkie przeprowadzone w tym zakresie testy i badania dowodzą, że inteligentne oświetlenie z niższej półki cenowej i o niższym stopniu zaawansowania cieszą się doskonałą opinią konsumentów. A jakie są Wasze spostrzeżenia na ten temat?