MOTORYZACJA

 

Nowoczesne technologie dosięgły już każdą branżę! Nie inaczej jest w przypadku motoryzacji. Producenci wciąż przedstawiają nam swoje futurystyczne projekty, które być może już za kilka lat całkowicie zrewolucjonizują znany nam dzisiaj świat samochodów, pojazdów ciężarowych czy motocykli.

No dobrze, ale gdzie zatem szukać tych technologicznych niuansów w motoryzacji?

Tak naprawdę wszędzie. Każdy detal bazuje dzisiaj na najnowszych odkryciach współczesnej techniki oraz nauki. Prosty przykład - radio CD. Kiedyś było ono tylko marzeniem dla bogaczy, dziś nie jest już nawet powodem do dumy. Tanie, podrzędne samochody bez większych "bajerów" - kolokwialnie mówiąc - mają wbudowane stacje dokujące na iPody, odtwarzacze mp3, USB i smartfony. To dopiero ciekawostka, prawda?

 

 

 

Przejdźmy teraz do kwestii bardziej technicznych. Co znajdziemy dzisiaj w samochodach?

·       Kamery cofania,

·       Automatyczne systemy hamowania kół,

·       Inteligentne systemy samodzielnego parkowania,

·       Komputery pokładowe,

·       I wiele, wiele innych.

Co w tym wszystkim najciekawsze?

Nie trzeba wydawać kroci, aby znaleźć samochód z wyposażeniem opierającym się na współczesnych technologiach. Dziś już nawet pojazdy o wartości rynkowej oscylującej w granicach dziesięciu tysięcy złotych mogą zapewnić komfort podróżowania.

Czy to wszystko jest nam jednak potrzebne?

Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Z naszej perspektywy jednoznacznie jednak wynika, że te wszystkie elektroniczne nowinki mają naprawdę duży wpływ na jakość podróżowania i to nie tylko ze względy na wygodę, ale przede wszystkim także bezpieczeństwo.