PROGRAMY DO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

 

 

Budujesz lub remontujesz dom? Prędzej czy później przyjdzie czas na jego wykończenie i wystrój. W sklepach meblowych oraz w sklepach zajmujących się sprzedażą dodatków i dekoracji panuje dziś jednak prawdziwy chaos jeśli chodzi o asortyment. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie planowanie i wizualizacja przyszłego wnętrza.  Czy to oznacza, że zawsze trzeba korzystać z usług architekta? W żadnym wypadku! Z pomocą jak zwykle przychodzą do nas nowoczesne technologie a ściślej mówiąc programy do projektowania wnętrz.

Płatne czy bezpłatne?

W sieci można znaleźć mnóstwo narzędzi wspomagających projektowanie wnętrz, które są całkowicie bezpłatne i nawet nie wymagają instalacji – otwierają się z okna przeglądarki. Jednak na wstępie podkreślamy, że nie są to aplikacje szczególnie zaawansowane, dlatego też dziś pokażemy Wam kilka innych, godnych polecenia programów.

·       ArchiCAD – zdecydowany pionier na rynku aranżacji wnętrz

Program ten daje użytkownikowi niesamowite możliwości. Można projektować w nim zarówno w trybie 2D, jak i 3D. Ma to swoje liczne zalety, choć niestety architekci korzystający z tego narzędzia wskazują również kilka istotnych wad. Do dyspozycji mamy mnóstwo elementów, dzięki czemu projektowanie można przeprowadzić z uwzględnieniem nawet najmniejszych detali.

·       Artlantis  - profesjonalna wizualizacja trójwymiarowa

Program ten wspomniał z myślą o najbardziej wymagających projektantach. Narzędzie działa w sposób niezwykle prosty, dlatego mogą korzystać z niego zarówno początkujący architekci i dekoratorzy wnętrz, jak i profesjonaliści z wieloletnim stażem na rynku.

·       AutoCAD - uniwersalny program dla każdego

Korzystają z niego zarówno architekci, jak i budowlańcy. Jest to niezwykle zaawansowany program, który w swoich narzędziach posiada nawet wirtualną deskę kreślarską. Doskonały w każdym calu, ale obsługa wymaga kilku tygodni nauki, aby opanować wszystko, co projektanci umieścili w szerokiej liście narzędzi i opcji.

Podobnych propozycji na rynku znajdziemy oczywiście znacznie więcej. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Nie warto oczywiście wykluczać również możliwości projektowania przy uwzględnieniu narzędzi zawartych w kilku różnych programach. Takie projektowanie to prawdziwa gratka dla miłośników aranżacji wnętrz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."

                                                                                                                                                                                                                                                         SteveJobs